ÅRSHJUL 2022:   25. juni, Langlørdag til Løjtland - 28. eller 30. juni, sommergrillafslutning - 2. juli, Cykeltur & Tour de France lørdag hos Skoda - 13. august, Lang lørdag fra Vorbasse gennem Vejle ådal - 18. til 21. august, Harzentur - ** september, tur til Silkeborg - 4. december, Vintercup med base i Ribe Fritidscenter

Den 30-04-2022 kl. 10:53

Harzen 2022

Indbydelsen til årets Harzentur i uge 33 ligger nu klar.

Tryk her og find den sammen med tilmeldingsformularen.

Se deltagerlisten her, nu 13 tilmeldte

Lange skygger i april

men de bliver kortere for hver gang vi mødes

Sæsonopstart

Hos Ribe Bryghus

Sæsonopstart

Med Kaffe og Rundstykker

Sæsonopstart

Klar til opstartstur

Mødested

Altid ved brandstationen

Aftentur

Hver tirsdag og torsdag

Medlemsantal

101 medlemmer

Bannersponsorer

Kunne dit firma tænke sig at være en del af Ribe Cycle Club - samt hjælpe klubben økonomisk til gennemførelse af nogle af klubbens arrangementer, kan du med en bannersponsoraftale bidrage hertil - læs nærmere HER 

Hoved    /

 

tøjsponsorer

 

Arrangement sponsorer